Gdzie sprzedać uszkodzone i powypadkowe auta?

Gdzie można sprzedać uszkodzony samochód?

Przy obecnych trendach na rynku samochodów z drugiej ręki, nie jest problemem sprzedaż samochodu, którego stan techniczny jest perfekcyjny. Co jednak zrobić gdy auto, które chcemy sprzedać jest uszkodzone? Gdzie można się go łatwo pozbyć?

Sprzedaż uszkodzonego pojazdu

Potencjalnych kupców często zniechęcają uszkodzenia samochodu. Wielu z nich nie mając odpowiedniej wiedzy mechanicznej, nie jest w stanie poprawnie oszacować kosztów ewentualnej naprawy oraz przywrócenia pojazdu do swej pierwotnej świetności. Kupujący więc może wyobrażać sobie zawyżone sumy, jakie będzie musiał ponieść z tytułu reperacji usterek pojazdu. Co z kolei przekłada się na niechęć do kupna takiego auta.

Jeśli jesteś właścicielem samochodu posiadającego uszkodzenia, powinieneś przygotować się na to, że jego sprzedaż będzie pracochłonnym procesem. Przygotuj się na to, że nabywca, zanim zdecyduje się sfinalizować transakcję kupna-sprzedaży, z pewnością będzie chciał umówić się na oględziny pojazdu, aby móc rzetelnie sprawdzić stan i rodzaj uszkodzeń. Całkiem możliwe, że w tym celu zwróci się do rzeczoznawcy lub mechanika, który pomoże mu ocenić szkody dotyczące pojazdu.

To właśnie rodzaj szkód i cena ich naprawy determinuje rzeczywistą wartość auta, dlatego właściciel pojazdu przed zgłoszeniem oferty powinien dokonać właściwej wyceny auta do sprzedaży, aby z jednej strony nie przestraszyć kupującego, a z drugiej nie zaproponować zbyt niskiej kwoty. Właściwa wycena jest zatem kluczowa, by szybko i na korzystnych warunkach pozbyć się uszkodzonego automobilu.

Ale co w sytuacji, gdy nie jest się ekspertem od wyceny pojazdu? Nie musisz dokonywać jej samodzielnie! Rozważ kilka opcji usług, które pomogą Ci w załatwieniu szybkiej i skutecznej sprzedaży, jakich możesz uświadczyć u specjalistów zajmujących się odkupowaniem samochodów uszkodzonych.

Wiele możliwości sprzedaży zepsutego auta

Uszkodzone auto, może posiadać różne rodzaje wad wynikających z różnych kwestii. Niektóre samochody są w dobrym stanie technicznym, lecz uszkodzeniu uległ stan ich powłok blacharskich – np. w wyniku wypadku lub kolizji, czy nawet obcierki parkingowej. Inne z nich mają zaś świetny stan karoserii, a ich usterka dotyczy zepsutych podzespołów lub, któregoś z układów mechanicznych auta.

Należy stwierdzić jak i dlaczego auto jest uszkodzone, oraz jak wspomniano już wcześniej – należycie odnieść do tego wstępną wycenę wartości używanego samochodu. Gdy dla właściciela auta jest to zbyt skomplikowane i nie chce się zajmować takimi zbędnymi formalnościami, z łatwością może znaleźć w internecie fachowców, którzy kompleksowo zajmą się odkupieniem zepsutego auta.

Osobom zainteresowanym tematem sprzedaży auta polecamy również nasz inny artykuł, odpowiadający na pytanie gdzie można sprzedać samochód od ręki.

Skup oraz złomowanie samochodów

Generalnie z zepsutym samochodem można zrobić wiele rzeczy. Sprzedaż uszkodzonego auta jest możliwa np. poprzez te rozwiązania:

  • oddanie auta na złom,
  • wystawienie pojazdu do komisu samochodowego,
  • sprzedaż poprzez skup aut używanych,
  • wystawienie anonsu na portalu ogłoszeniowym.

Każde z nich charakteryzuje się innymi wadami i zaletami, oraz będzie wiązać się mniej lub bardziej czasochłonnym procesem sprzedaży.

Skupujemy samochody z uszkodzeniami

Nie martw się dłużej tym, gdzie sprzedać uszkodzone auto! Zrób to w naszym skupie pojazdów. Jeżeli masz niesprawny samochód i chcesz przekazać sprawę sprzedaży swojego pojazdu specjalistom, którzy robią to profesjonalnie – zapraszamy do kontaktu z naszą firmą! Prowadzimy skup samochodów uszkodzonych i powypadkowych, dzięki któremu możesz sprzedać samochód z różnymi wadami. Na naszym skupie można sprzedać każde auto, bez względu na jego model, markę oraz rocznik. Umożliwiamy również kasację i złomowanie auta.

Jesteśmy firmą, która od wielu lat działa na rynku usług motoryzacyjnych. Posiadamy niezawodnych pracowników, którzy zrealizują dla Ciebie indywidualną wycenę i przedstawią atrakcyjną ofertę. Wystarczy, że zadzwonisz do naszego działu handlowego, a konsultant zaoferuje Ci propozycję warunków odkupienia Twojego uszkodzonego samochodu.

Prowadzony przez nas auto skup zapewnia uczciwe działanie oraz legalne umowy. Wypłacamy gotówkę na miejscu oraz umożliwiamy dojazd do klienta lawetą po uszkodzone auto.

Skup aut uszkodzonych i powypadkowych na Śląsku

Gdy interesuje Cię skup przyjmujący samochody uszkodzone na terenie Śląska, koniecznie sprawdź naszą ofertę! Funkcjonujemy na obszarze Województwa Śląskiego, gdzie możliwy jest odbiór pojazdu bezpośrednio do klienta. Polecamy nasze usługi wszystkim tym, którzy chcą szybko pozbyć się uszkodzonego pojazdu. Podaj nam szczegóły dotyczące szkód jakie posiada Twój samochód, a przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Możesz skorzystać z możliwości transportu samochodu za pomocą naszej lawety. Dojeżdżamy w następujące miejsca:

oraz do mniejszych miejscowości zlokalizowanych wokół tych śląskich miast. Odkupimy Twoje auto niezależnie od marki! Zachęcamy do skorzystania z oferty. A jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci rozwiać Twoje wątpliwości na ten temat.

Start typing and press Enter to search