Skup pojazdów na części

Czy skup aut na części to dobre rozwiązanie?

Jeśli jesteś pewien że nie będziesz już dłużej używać auta warto pomyśleć o możliwości jego sprzedaży na części. Skupy pojazdów używanych przyjmują również samochody nadające się jedynie demontażu podzespołów. Czy taka opcja może być korzystna? Gdzie się zgłosić aby móc sprzedać auto na części? Sprawdź możliwości!

Kiedy opłaca się sprzedać pojazd na części?

Mając do dyspozycji samochód, którego z jakiś względów nie używasz, dobrze jest rozważyć jego sprzedanie na części. Może okazać się to rozsądnym rozwiązaniem w wielu przypadkach.

Skup aut jest alternatywą w stosunku do usług stacji demontażu pojazdów. Oddając auto na złomowisko otrzymasz środki zależne jedynie od wagi pojazdu, a należności za auto złom są rozliczane według odpowiednich stawek za kg. W sytuacji gdy masz do sprzedania auto powypadkowe, którego części na wolnym rynku stanowią wysoką wartość, pewnie korzystniejszym jest skorzystanie z usług skupu.

Zderzak - elementy blacharskie

Zazwyczaj tyczy się to pojazdów o stosunkowo „świeżym” roczniku, ale nie zawsze jest to obowiązującą regułą. Sprzedaż samochodu na skup okaże się też bardziej atrakcyjna, wtedy gdy pojazd z innych względów podzespoły pojazdu osiągają spore ceny. Może się to tyczyć np. samochodów terenowych, w których silnik, skrzynia i reduktor to łakomy kąsek dla auto handlarzy. Jest też tak w przypadku wszelkich youngtimerów czy rzadko występujących samochodów, dla których produkcja nowych części już ustała, a jedynym ich źródłem pozyskania są szroty sprzedające elementy używane.

Kto skupuje samochody na części?

Skup aut na części możliwy jest w specjalistycznych firmach zajmujących się odkupowaniem aut używanych. Skupują one samochody osobowe (nie raz również dostawcze i ciężarowe) bezpośrednio od klientów, zapewniając im szybką możliwość pozbycia się niechcianego samochodu. Bywa to wyjątkowo ciekawą opcją dla wszystkich tych, którzy chcą w błyskawicznym tempie (np. bez potrzeby oczekiwania w komisie) sprzedać auto i otrzymać za nie gotówkę od razu po sfinalizowaniu transakcji.

Zainteresowani takim sposobem sprzedaży mogą być np. właściciele samochodów uszkodzonych, których nie opłaca się naprawiać, ponieważ koszt wykonania serwisu przekroczyłby wartość pojazdu. Dzięki ofercie skupu, mogą oni sprzedać wrak swojego uszkodzonego samochodu szybko i bez problemów.

Aby pozbyć się swojego auta za gotówkę należy zgłosić się do przedsiębiorstwa prowadzącego skup samochodów na części. Dobrze jest to zrobić blisko swojego miejsca zamieszkania, ale nie koniecznie musi to być to samo miasto. Często skupy pojazdów posiadają własny transport za pomocą lawety, przez co istnieje możliwość odebrania zepsutego auta na szerszym obszarze – np. całego Województwa Śląskiego.

Co zrobić gdy chcesz sprzedać auto na części?

Szukając skupu samochodów, który przyjmuje również auta na części, sprawdź ofertę naszej firmy. Proponujemy odkupienie pojazdów osobowych wszystkich marek niezależnie od ich stanu oraz stopnia uszkodzeń. Zapewniamy również usługi kasacji pojazdów i złomowania aut.

Skup aut do rozbiórki

Jeśli więc chcesz sprzedać swój samochód, skontaktuj się z nami dzwoniąc na nr telefonu: +48 573 503 818. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę na odkupienie Twojego pojazdu. Zapewniamy gotówkę do ręki zaraz po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży. Na naszym skupie aut możesz liczyć na konkurencyjne ceny oraz atrakcyjne warunki sprzedaży.

Jeżeli zdecydujesz się na propozycję złożoną przez naszego handlowca, możesz zamówić odbiór auta prosto spod Twojego domu! Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów i umożliwiamy transport pojazdów do skupu za pomocą naszej lawety. Obsługujemy Śląsk: jesteśmy w stanie zaoferować dojazd pod wskazany adres w tym rejonie.

Start typing and press Enter to search