Polisa ubezpieczenia OC

Czy można sprzedać do skupu samochód bez OC?

Pozbycie się pojazdu, którego z różnych powodów już nie chcemy, to jeden z najprostszych sposobów na sprzedaż pojazdu. Cały proces jest dość prosty. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą telefonicznie, a my przyjedziemy w wyznaczone miejsce w dogodnym dla Państwa terminie. Jednak w trakcie sprzedaży auta na skupie wiele osób ma różne pytania i wątpliwości. Często klienci pytają nas o to czy auto sprzedawane do skupu musi mieć ważne ubezpieczenie OC. Dlatego aby nikt nie miał wątpliwości postaramy się opisać kwestię ważności polisy ubezpieczeniowej przy sprzedaży samochodu.

Sprzedawany samochód powinien być objęty ubezpieczeniem OC

Każdy samochód powinien być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Mimo, że samochód może być sprzedany bez ubezpieczenia OC, to nabywca odpowiada za OC dopiero od dnia zakupu, kupujący może w tym dniu wykupić ubezpieczenie OC bez żadnych reperkusji. Jednak sprzedawca może zostać ukarany grzywną, jeśli nie dopilnuje polisy.

Pojazd wyrejestrowany bez aktualnego OC to taki, który nie był ubezpieczony przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). UFG może nałożyć karę, jeśli wydział komunikacji odkryje, że pojazd nie był ubezpieczony. Aby potwierdzić swoją tożsamość, dowód rejestracyjny pojazdu, a także m.in. kartę i dowód rejestracyjny, należy przedstawić odpowiednią dokumentację potwierdzającą sprzedaż. Następnie urzędnik zweryfikuje, czy pojazd został sprzedany z aktualnym OC. Jeśli okaże się, że historia ubezpieczenia pojazdu jest wadliwa, UFG powiadomi o tym sprzedającego, który następnie zostanie wezwany do zapłaty kary – nawet jeśli nie jest już właścicielem pojazdu.

Z tego powodu dbamy o to, aby oferować samochody na sprzedaż, które posiadają ubezpieczenie OC. Dzięki temu nasi klienci są zabezpieczeni przed nieprzyjemnymi skutkami i są zadowoleni z transakcji.

Jeśli kończy się OC warto się zdecydować na sprzedaż pojazdu do skupu

Z opisanych powyżej powodów nie polecamy sprzedaży pojazdu bez aktualnego ubezpieczenia OC. Będziesz mógł zaoszczędzić pieniądze, gdy Twoja polisa niedługo wygaśnie, a nie chcesz wydawać gotówki na nową. Jeśli skontaktujesz się z naszym serwisem skupu samochodów, zajmiemy się całą transakcją za Ciebie. Zmniejszysz pieniądze, które zapłaciłbyś za ubezpieczenie sprzedając nam pojazd, a także otrzymasz środki. Współpracując z nami odniesiesz same korzyści! W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Start typing and press Enter to search