Polisa ubezpieczenia OC

Czy można sprzedać do skupu samochód bez OC?

Zastanawiasz się, czy możesz sprzedać swój pojazd do skupu aut bez ważnej polisy OC? Ta kwestia często budzi pytania wśród właścicieli aut, którzy chcą szybko i sprawnie pozbyć się niechcianego samochodu. W Skupie Aut Śląsk odpowiadamy na Twoje wątpliwości i oferujemy kompleksową usługę, dbając o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Ubezpieczenie OC a sprzedaż do skupu – co musisz wiedzieć?

Każdy samochód, który nie został wyrejestrowany (a więc nie tylko poruszający się po drogach) musi być objęty obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Zgodnie z prawem niezależnie od tego czy użytkujesz auto – póki jesteś jego właścicielem, powinieneś przedłużać polisę Ubezpieczenia OC oraz opłacać należne składki. 

Z tego obowiązku może zwolnić tylko kilka sytuacji: wyrejestrowanie pojazdu (np. poprzez złomowanie na stacji demontażu), jego dalsza sprzedaż auta – np. poprzez skup aut, oraz inne zdarzenia (utrata pojazdu, kradzież itp).

Pamiętaj jednak, że do momentu sprzedaży samochodu odpowiadasz za posiadanie ważnej polisy OC. Sprzedając pojazd do skupu samochodów bez OC, zwalniasz się z tej odpowiedzialności. Warto jednak pamiętać, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) może nałożyć kary za okres, w którym pojazd nie był ubezpieczony przed sprzedażą.

Pozbycie się takiego auta (bez ważnego OC) poprzez sprzedaż nie uchroni Cię przed konsekwencjami zaległego braku ubezpieczenia, w czasie całego okresu podczas którego to Ty byłeś właścicielem pojazdu. 

Skup pojazdów bez OC

Zapłata kary za brak OC w tym okresie może okazać się konieczna. Aby Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wykrył brak ważnego ubezpieczenia OC wcale nie potrzebna jest kontrola pojazdu na drodze czy weryfikacja tego przez urzędnika. UFG dysponuje instytucją tzw. „wirtualnego policjanta” – czyli systemu, który automatycznie wykrywa samochody bez aktualnego ubezpieczenia, a ich właścicielom wysyła wezwania do zapłaty nałożonej kary. 

Co istotne, w naszym skupie aut przyjmujemy pojazdy bez ważnego OC – jest to ważną informacją dla tych, którzy z różnych powodów nie zdecydowali się na odnowienie polisy. Muszą oni jednak wiedzieć, że zbycie pojazdu nie oznacza pozbycia się kłopotów w związku z zaległym brakiem polisy. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wciąż może nałożyć karę za okres, w którym auto powinno być, a nie było ubezpieczone. 

Dlaczego warto sprzedać auto do skupu przed końcem ważności OC?

W sytuacji, gdy zauważyłeś, że ważność polisy dobiega końca, rozważ to aby sprzedać pojazd! Dzięki temu nie musisz wydawać pieniędzy na opłacenie składki, a zyskasz środki, które możemy Ci zaoferować za nabycie Twojego auta. 

Odkupujemy auta bez ubezpieczenia

Decydując się na sprzedaż samochodu do skupu aut, szczególnie gdy kończy się OC, masz szansę uniknąć dodatkowych kosztów związanych z przedłużeniem ubezpieczenia. W Skupie Aut Śląsk zajmiemy się wszelkimi formalnościami związanymi ze sprzedażą, oferując atrakcyjne warunki i szybki proces transakcji. Otrzymasz gotówkę za swoje bez zbędnych opóźnień.

Skup samochodów bez OC – zalety tego rozwiązania

Wybierając nasz skup aut, korzystasz z licznych zalet, w tym:

  • Bezproblemowa sprzedaż: Sprzedając samochód bez ważnego OC do naszego skupu, skracasz okres, w którym nieubezpieczone auto jest w Twoich rękach. Wraz z zawarciem umowy ze skupem aut, to nabywca pojazdu (a więc auto skup) musi wykupić nową polisę. 
  • Szybka wycena i transakcja: Skontaktuj się z nami, a szybko otrzymasz informacje o wycenie Twojego pojazdu. Sprzedaż samochodu może zostać sfinalizowana w krótkim czasie.
  • Gotówka od ręki: Zapewniamy natychmiastową płatność gotówką za każdy skupiony samochód, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących szybkich środków finansowych.
  • Możliwość odbioru samochodu lawetą: przyjedziemy do Ciebie w dowolne wskazane miejsce, prosto pod Twój dom, lub inną lokalizację, w której znajduje się pojazd. 

Skontaktuj się z nami i sprzedaj auto bez OC

Masz auto bez ważnego OC i zastanawiasz się, jak sprzedać samochód? Skontaktuj się z naszym skupem aut. Nasz zespół specjalistów chętnie odpowie na wszelkie pytania i pomoże przejść przez proces sprzedaży, zapewniając profesjonalną pomoc i eksperckie wsparcie. 

Jesteśmy firmą skupującą pojazdy od wielu lat – przez co mamy bogate doświadczenie w obsłudze klientów. Także takich, którzy mają na sprzedaż auta bez ubezpieczenia. 

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualna ofertę, starając się zapewnić Ci najlepszą cenę za odkupienie Twojego samochodu! Zadzwoń na nr telefonu  +48 573 503 818. i porozmawiaj z naszym handlowcem, który przedstawi Ci szczegóły oferty odkupienia auta zarówno bez OC jak i przeglądu technicznego.

Start typing and press Enter to search