Na co warto uważać sprzedając auto

Na co powinniśmy uważać przy wyborze skupu aut?

Sprzedaż auta za pomocą skupu bywa korzystnym sposobem na pozbycie się starego pojazdu ale trzeba uważać żeby nie dać się naciągnąć podejrzanym handlarzom. Jak wybrać dobry skup i na co warto zwrócić uwagę podczas sprzedaży samochodu? Co powinna zawierać korzystna oferta by doszło do udanej transakcji?

Skup samochodów musi być legalny

Profesjonalny skup samochodów działa legalnie! Jest to niezwykle istotna kwestia. Wybierajmy jedynie usługi odpowiedniego skupu, który działa zgodnie z prawem. Sprzedaż pojazdu osobie działającej w czarnej strefie może nieść ze sobą przykre konsekwencje. Powierzając kupienie auta pierwszemu lepszemu handlarzowi możesz narobić sobie kłopotów z wyrejestrowaniem pojazdu lub zgłoszeniem jego zbycia w urzędzie. W skrajnych przypadkach Twój stary samochód może nawet zostać wykorzystany do popełnienia przestępstwa!

Zweryfikuj firmę odkupującą auta

Może się zdarzyć, że zawieraną umowę kupna-sprzedaży będzie z Tobą podpisywać osoba niezdolna do czynności cywilnoprawnych lub tzw. „słup” – czyli podstawiona do tego persona. Dlatego warto sprawdzić z kim tak naprawdę zawierasz transakcję. Jeśli zdecydujesz się wybrać dobry skup aut prowadzony przez zarejestrowaną firmę, bez problemu zweryfikujesz jej dane w rejestrze informacji o podmiocie gospodarczym – CEIDG. Możesz tam sprawdzić wszelkie informacje o osobie, która prowadzi działalność związaną ze sprzedażą aut. Tym samym potwierdzisz, że dany skup jest legalnie zarejestrowanym przedsiębiorstwem.

Rzetelna wycena samochodu na skupie

Istotnym elementem udanej transakcji jest korzystna cena oferty! Firmy zajmujące się skupem aut mogą przeprowadzić dla Ciebie wycenę na podstawie zdjęć oraz informacji o samochodzie, które im przekażesz. Niektóre z nich są w stanie zrealizować ją już podczas krótkiej rozmowy telefonicznej. Prawdziwi fachowcy będą w stanie zaoferować Ci warunki transakcji, które zostaną sporządzone w oparciu o rzeczywistą rynkową wartość samochodu do odkupu. Legalny skup aut zaproponuje Ci też oczywiście nie tylko korzystne ceny samochodu w skupie, ale i również dopełnienie wszelkich formalności.

Bezpieczny skup aut za gotówkę

Najlepsze warunki transakcji możesz otrzymać porównując oferty skupu między sobą. Możesz skontaktować się z kilkoma firmami i wybrać tą, której aktualna cena wydaje się być bardziej atrakcyjna. To dobra praktyka, dzięki której będziesz mieć pewność, ze oferta rzeczywiście jest korzystna!

Bezpieczeństwo sprzedaży za pośrednictwem auto skupu

Rzetelna wycena oraz szybka płatność – te dwie kwestie charakteryzują dobre przedsiębiorstwo. Renomowane skupy wypłacają gotówkę od ręki. Umożliwia to nie tylko błyskawiczne rozliczenie się ze sprzedaży, ale zapewnia bezpieczeństwo transakcji. Otrzymując wypłatę gotówkową masz pewność co do uczciwości rozliczenia sprzedaży auta. Rzetelna wycena i szybka płatność gotówką z pewnością będą atutem w wyborze dobrego skupu. Ale jeśli masz inne preferencje – możesz zadeklarować chęć otrzymania przelewu na konto. W takiej sytuacji będziesz musiał poczekać około jednego dnia roboczego na zaksięgowanie środków, zanim będą one dostępne na Twoim rachunku.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Czy jest coś jeszcze na co uważać sprzedając pojazd poprzez skup aut? Zwróć uwagę na opinie w internecie. Spróbuj odszukać recenzję skupu na auto forum lub w innych miejscach. Zobacz co dotychczasowi klienci piszą o firmie. Wybierając skup aut zerknij na media społecznościowe lub inne kanały kontaktu z klientami. Jeśli trafisz na jedną lub dwie negatywne oceny nie przejmuj się tym. Pod złą oceną mógł podpisać się każdy – także zawistna konkurencja. Jednak jeśli zdecydujesz się sprawdzić opinie i będziesz widzieć, że jest tam cała masa niezadowolonych osób, powinna Ci się zapalić lampka ostrzegawcza. Takich firm z reguły warto unikać.

Nie wszystkie skupy aut używanych przyjmują pojazdy w kiepskim stanie technicznym. Zwróć uwagę na rodzaj aut jaki przyjmuje skup. Jeśli Twój pojazd jest niesprawny udaj się do komisu lub skupu, który odbierze od Ciebie każde auto. Być może zaoferowana zostanie Ci usługa dzięki której będziesz mógł sprzedać swój zepsuty samochód do kasacji. Zaletą skupów aut mających taką ofertę jest możliwość szybkiej sprzedaży nawet kompletnie zniszczonych aut powypadkowych, które należy zezłomować. Wyspecjalizowana w tym firma odbierze od Ciebie auto, a następnie przekaże jest do stacji demontażu pojazdów gdzie przeprowadzony będzie jego recykling.

Odbiór pojazdu lawetą

Kolejnym czynnikiem wartym sprawdzenia jest możliwość dojazdu do klienta. Korzystając z usług skupu, który oferuje transport auta za pomocą lawety, możesz sprzedać auto nawet bez wychodzenia z domu! Jeśli firma umożliwi Ci sprzedaż wraz odbiorem pojazdu, wystarczy, że umówisz się dogodną dla Ciebie porę i będziesz czekać na kierowcę. Dzięki temu zaoszczędzisz też odpowiednią kwotę, jaką należałoby wydać zamawiając lawetę z zewnętrznej firmy i w ten sposób transportować auto na teren skupu.

Start typing and press Enter to search