kiedy opłaca się skup aut

Kiedy oddanie auta na skup jest opłacalne?

Samochody mogą być odsprzedawane wyspecjalizowanym firmom zajmującym się odkupem samochodów. Marka samochodu, rok produkcji czy stan techniczny nie są brane pod uwagę przy odsprzedaży auta poprzez serwis odkupujący pojazdy. Jest to rozwiązanie, które ma wiele zalet i jest popularne w branży usług motoryzacyjnych. Kto skorzysta ze skupu samochodów i kiedy warto to zrobić?

Gdy Twoje auto wymaga kosztowych napraw

Wiele osób kupuje nowe samochody, aby uniknąć wysokich kosztów utrzymania związanych ze starymi samochodami. Oczekuje się, że te koszty utrzymania będą rosły wraz z wiekiem samochodu. W niektórych przypadkach bardziej opłacalne może być kupienie nowego samochodu zamiast usilnej naprawy starego. Na przykład, jeśli stary samochód jest w złym stanie, jego wartość odsprzedaży będzie niska. Zaś gdybyśmy zdecydowali się na przywrócenie mu jego dawnej świetności, koszty napraw przerosły by ewentualny zysk.

W takich sytuacjach można się właśnie posłużyć opcją skupu aut. Nie musisz wtedy inwestować zbędnych środków i sprzedajesz auto, bez żadnego przygotowywania pojazdu. Tak na dobrą sprawę nie musisz robić nawet tak podstawowych czynności jak umycie auta czy jego odkurzanie. Wystarczy, że przyjedziesz swoim autem do firmy, która oferuje auto-skup i możesz go natychmiast sprzedać. Nie wydajesz ani złotówki na środki przygotowawcze, a na skupie finalizujesz transakcje jego sprzedaży jeszcze tego samego dnia. Super, prawda?

Jeśli samochód nadaje się tylko do złomowania

Część aut nigdy nie nabędzie swojego właściciela. Ze starymi samochodami bywa tak, że gdy naprawi się jedną rzecz, to druga się psuje i kółko się zamyka. Zamiast realizować te karkołomne zadanie, warto w którymś momencie stwierdzić – ten samochód nadaje się jedynie do kasacji. Odpowiednio wcześnie podjęta decyzja pozwoli zaoszczędzić trudu związanego z poszukiwaniem klienta, który byłby zainteresowany starym gruchotem.

Jeśli chodzi o ten typ samochodów to również możesz skorzystać z usług skupu. Umożliwiamy klientom sprzedaż złomowego auta w naszym skupie. Odbieramy takie samochody bezpośrednio od osób, które chcą je sprzedać, a następnie zlecamy ich demontaż autoryzowanym punkcie recyklingowym. Płacimy za to uczciwe stawki, naliczane według wagi pojazdu i ich ceny za kg. Przy dużych autach i odpowiednio wysokiej cenie złomu samochodowego można na tym nieźle zarobić. Tak więc skup aut do złomowania może się całkiem opłacać!

Kiedy zupełnie nie masz na to czasu

Jest liczne grono osób, które zupełnie nie mają wolnego czasu lub po prostu nie chcą go poświęcać na takie czynności. A sprzedaż auta może być czasochłonna, zdecydowanie! Od zadbania o stan wizualny i techniczny, poprzez kosmetykę i sprzątanie auta, do robienia zdjęć i wystawiania ogłoszeń… masa roboty!

W dodatku na tym proces samodzielnej sprzedaży wcale się nie kończy. Trzeba jeszcze przecież odbierać telefony od potencjalnych nabywców, czasem odpowiadać na maila oraz umawiać się na spotkania. Można by tak wyliczać w nieskończoność, ale gdy rzeczywiście zrewidujemy ilość godzin, która jest potrzebna na to aby sprzedać auto, to często okaże się, że podejmowanie tego samemu mija się z celem. Weźmy na przykład pod uwagę, że na próbę sprzedaży poświęcimy 20 godzin. Gdy pomnożymy to przez stawkę za którą pracujemy na umowę lub świadczymy usługi jako zleceniobiorca to dla wielu osób poświęcanie tego czasu zupełnie mija się z celem. Zarobiliby więcej realizując swoje zajęcie, a sprzedaż auta zlecili profesjonalnej firmie.

Jasnym jest to, że za sprzedaż auta na skupie pobierana jest prowizja, ale jak możemy zauważyć na powyższych przykładach – jest wiele sytuacji, w których pomimo opłaty za skup, nadal się to opłaca!

Start typing and press Enter to search