Kupię każde auto - o co chodzi

„Kupię każde auto” – o co tak naprawdę chodzi w tej ofercie?

Chyba trudno znaleźć kierowcę, który nie natknąłby się na ulotki ze sloganem reklamowym „kupię każde auto”. Zapewne wiele osób zastanawia się z czym wiąże się tego typu oferta oraz o co tak naprawdę chodzi firmom reklamującym się w ten sposób. Przyjrzyjmy się jak w rzeczywistości wygląda kwestia odkupienia samochodu przez pośredników! 

Oferty odkupienia każdego samochodu

Slogan sugerujący możliwość kupienia każdego auta to chwytliwy sposób na przyciągnięcie klienta zainteresowanego sprzedażą swoich czterech kółek. Hasła reklamowe mówiące o tym, że istnieje opcja pozbycia się starego (często uszkodzonego lub skorodowanego samochodu) wydają się być na tyle atrakcyjne, że rzeczywiście wiele osób jest gotowa skorzystać z takiego rozwiązania. 

Sprzedawania auta z oferty skupu

Lecz co kryje się za takimi ofertami? Kto i gdzie zamieszcza takie ogłoszenia? To zależy. 

Z jednej strony jest to dosyć popularny typ marketingu legalnie działających skupów aut oraz innych pośredników w odsprzedawaniu pojazdów używanych. Ba! Nawet i my sami wspominamy o tym na stronie internetowej naszego śląskiego skupu aut

Jednak podobne reklamy czasem przybierają różne oblicza oraz formy. 

Śmieciowe ulotki reklamowe  

Choć jest już druga dekada XXI wieku, część firm nadal nie rozumie potencjału tkwiącego w marketingu internetowym, przez co drukuje fizyczne banery reklamowe albo usilnie wręcza papierowe ulotki za wycieraczkami zaparkowanych na osiedlowych parkingach samochodów. 

Ulotki skupów samochodowych

Po pierwsze ten sposób reklamy bywa raczej mało efektywny, a nieznający aktualnych realiów handlarze „atakują” agresywnymi ulotkami tysiące właścicieli pojazdów, z czego rzeczywista grupa docelowa odbiorców (czy osób zainteresowanych lub rozważających sprzedaż auta) jest znikomym procentem!

Po drugie – po takiej nieprofesjonalnej akcji reklamowej parkingi zlokalizowane na terenie osiedli i wspólnot mieszkaniowych są zasypane wręcz niesamowitą ilością niczego innego niż śmieci. Bowiem czym innym jest taka ulotka odrzucona na ziemię przez pospiesznie wsiadającego do auta kierowcę? 

Po trzecie, warto byłoby na to spojrzeć także przez aspekt ekologii i wykorzystywania zasobów środowiska. Nie trzeba być geniuszem marketingu, aby stwierdzić, że nie jest to najmądrzejszy sposób dotarcia do klienta, a co za tym idzie produkcja tysięcy drukowanych ulotek wykonanych z papieru to nic innego jak zwykłe marnotrawco. 

Kto przekonuje swoich klientów o możliwości odkupienia auta za gotówkę?

Wróćmy jednak do głównego tematu. Pomijając kwestię sposobu dotarcia, a więc reklam drukowanej lub cyfrowej formie, skupmy się na tym przez kogo używane są takie lub podobnie brzmiące hasła reklamowe. 

Z pewnością w części będą to firmy zajmujące się odkupowaniem aut od klientów. Do tego grona trzeba zaliczyć zarówno te profesjonalne – umożliwiające zawarcie legalnej transakcji przy dopełnieniu minimum formalności, które umożliwiają swoim klientom szybką sprzedaż samochodu.

Korzystając z usług takich przedsiębiorstw często możemy także liczyć na opcję kupna auta bez względu na stan techniczny pojazdu, niezależnie od rocznika, przebiegu, marki oraz modelu. W niektórych z nich otrzymamy również możliwość transportu auta na lawecie, indywidualną wycenę samochodu, czy też inne udogodnienia zapewniające klientowi kompleksową obsługę podczas procesu sprzedaży. 

Jak i oprócz tych fachowych, dobrych skupów, w podobny sposób trafimy zapewne też na ogłoszenia mniej renomowanych firm lub auto-handlarzy. Nie brakuje też takich, do których później klienci wydzwaniają tygodniami bo zamiast gotówki do ręki oraz legalnej umowy kupna-sprzedaży, otrzymali tylko częściową zaliczkę oraz nic nieznaczący świstek.

Lecz takie sytuacje spotykane są z resztą w prawie każdej branży – istnieją lepsze lub gorsze firmy, a na rynku oprócz dobrych fachowców nie brakuje również partaczy. 

Uważaj komu chcesz sprzedać swój samochód

Do omówienia pozostaje jeszcze jedna istotna sprawa – prócz możliwości trafienia na po prostu niezbyt odpowiedzialna firmę, istnieje jeszcze zagrożenie, że potencjalnym nabywcą naszego auta zostanie prawdziwy oszust lub złodziej! 

Oszuści skupujący auta

Ktoś kto ma zamiar odkupić od Ciebie auto, a następnie wykorzystać je w niecnych celach może przecież podpisywać się jako skup aut lub stacja demontażu, a tak naprawdę chcę Cię oszukać. Nierzadko zdarza się, że nieuczciwe osoby odkupują auta na potrzeby dokonywania późniejszych przestępstw lub kradzieży (np. paliwa ze stacji benzynowej). 

Z tego względu warto weryfikować tego, komu chcemy sprzedać swój stary samochód, a proceder ten zachodzi często właśnie w przypadku tanich, używanych pojazdów lub wręcz wraków nadających się tylko na złom. 

Więcej o zachowaniu należytej ostrożności oraz sprawdzaniu kim jest potencjalny kupiec auta pisaliśmy wcześniej w artykule odpowiadającym na pytanie na co uważać przy wyborze skupu aut. Można w nim znaleźć praktyczne porady informujące o bezpieczeństwie podczas sprzedawania swojego pojazdu poprzez skup. 

Start typing and press Enter to search