Właściciel pojazdu

Fakty i mity dotyczące skupów aut

Prędzej czy później w końcu będziesz musiał zdecydować, czy i gdzie chcesz sprzedać swój pojazd. Atrakcyjną możliwością wartą rozważenia jest z pewnością oferta skupu pojazdów używanych. Jednak wiele osób jest sceptycznie nastawionych do przekazania swojego pojazdu skupowi aut. Nieliczne grono osób wie, czym tak naprawdę zajmują się skupy. Istnieją liczne plotki na temat sposobu działania takich firm. Czy warto robić interesy z przedsiębiorstwem, które świadczy takie usługi?

Jakie korzyści zapewnia skup samochodów?

Koszty utrzymania nieużywanego pojazdu są wysokie. Taki pojazd trzeba wyrejestrować lub oddać na złom, aby móc legalnie i bez obaw o karę z UFG, zaprzestać opłacania składek za ubezpieczenie OC. Tak więc zalegający na naszym parkingu samochód, który nie jest używany jedynie generuje zbędne wydatki.

Jaki jest czas sprzedaży auta na skupie?

Wystawianie ogłoszenia, robienie zdjęć i umawianie się z klientami zajmuje dużo czasu, jeśli próbujesz sprzedać samochód samodzielnie. Pojazd może nie wzbudzać zainteresowania przez kilka tygodni, a nawet i miesięcy. W skupie wszystko pójdzie szybko i sprawnie, a co najważniejsze, właściciel auta zyska dodatkowe środki, jeśli odda samochód do auto-skupu. Czas sprzedaży samochodu na skupie zwykle nie zabiera więcej niż godzinę czasu!

Ile można zyskać, oddając samochód do skupu?

W przeciwieństwie do wielu komisów samochodowych, firmy skupujące auta oferują doskonałe warunki finansowe. Koszt jest uzależniony od przebiegu, marki, rocznika oraz stanu technicznego pojazdu. W tej sytuacji można liczyć na naprawdę korzystne ceny. Są one nieco niższe od tych, które są obecnie na rynku, a oszczędność czasu jest wliczona jako dodatkowa korzyść.

Start typing and press Enter to search